Molitanový suchý bazén

Suché bazény MaquitaZa označením suchý bazén sa skrýva štvorcová ohrádka s molitanovými stenami naplnená malými pestrofarebnými loptičkami. Obyčajne sa využívajú v materských školách, zábavných parkoch, či v reštauráciách a obchodoch ako súčasť detského kútika. Suchý bazén s loptičkami sa dá zakomponovať do väčších hracích celkov – napríklad ako obohatenie labyrintov, ako dopadová plocha pod šmýkačky a k trampolíne, jednoducho ako súčasť každého zábavného interiérového ihriska.

Existuje množstvo spôsobov, ako využiť túto atrakciu. Rodičia alebo učitelia môžu deťom poschovávať pod loptičky rôzne predmety. Úlohou detí je prehrabať sa k nim. Táto aktivita sa ujme i ako súťažná disciplína, kedy dva tímy bojujú o to, kto nájde najviac predmetov v čo najkratšom čase.

Suchý bazénSuché bazény sú skvelým prostriedkom, ako zabaviť deti. Ale vedeli ste o tom, že im takisto poskytujú nemálo telesnej aktivity? Skákanie, lezenie a prehadzovanie loptičiek udržuje zdravie srdcovo-cievneho systému, utužuje fyzickú výdrž a zároveň posilňuje všetky svalové skupiny. Naše bazény dodávame vo farbách, ktorých jasnosť a intenzita priláka nielen deti najmenšie, ale i tie staršie. Ich pestrosť podporuje vnímanie farieb. Bazény ďalej rozvíjajú motorické zručnosti, koordináciu medzi rukou a okom a rovnováhu. Mnohí odborníci ich odporúčajú ako neoceniteľnú súčasť terapie pre detí s obmedzenou pohyblivosťou. Molitanové hrany zabraňujú poraneniu tváre alebo končatín pri dopade na ne. Plastové loptičky sú duté a ľahké, takže pri obhadzovaní sa nimi nedochádza k úrazu.

Suché bazény, ktorých kompletnú ponuku nájdete na www.predskolak.eu a www.detskeihrisko.sk, sú vyrobené z pevnej polyuretánovej peny. Poťah je zo zosilnenej látky. Napriek tomu, že vnútorná strana poťahu je pogumovaná, poťah sa smie prať, vďaka čomu nie je problém udržovať hygienickú čistotu. Rohy poťahov sú zosilnené, čo predlžuje životnosť bazéna. Bazény sa dajú kedykoľvek zložiť a opätovne rozložiť podľa priestorových potrieb. V našom sortimente nájdete suché bazény rôznych rozmerov, s loptičkami i bez nich.